Przepisy.com

Zapiekanki z salami, mozzarellą, suszonymi pomidorami i oliwkami

Jedno z ulubionych „dań” w naszym domu, na które zawsze mamy ochotę 😉 Większość składników zazwyczaj mamy w lodówce – problemem są świeże bagietki, ale i tutaj nauczyliśmy się sobie radzić: Odkąd Wynieśliśmy się na wieś – pieczywo kupujemy „hurtowo” i świeże najnormalniej mrozimy. Po wyjęciu i rozmrożeniu jest idealnie świeże, nadaje się do normalnych kanapek, a do zapiekanek już całkowicie.

zapiekankaSkładniki:
( 3 osoby )

1 bagietka
1 mozzarella
50g cienko pokrojonego salami
suszone pomidory
zielone oliwki
oregano
masło

 

 

 

Przygotowanie:

Bagietką przeciąć na 3 równe części, następnie przekroić wzdłuż. Każdą z części posmarować delikatnie masłem – szczególnie brzegi, żeby się nie spaliły. Następnie ułożyć plastry salami, posypać oregano. Mozzarelle pokroić i porozrywać, następnie równomiernie rozłożyć na zapiekankach. Rozgrzać piekarnik na max ( 240-250 stopni ). Suszone pomidory pokroić w cienkie paski, oliwki na 3-4 części. Oliwki i suszone pomidory porozkładać na zapiekankach. Ruszt z piekarnika przykryć papierem do pieczenia lub folią aluminiową.

Zapiekanki ułożyć na ruszcie i włożyć do nagrzanego piekarnika ( najlepiej włączona funkcja grill ) na wyższy poziom. Zapiekać 3-4 minuty, tak aby ser był roztopiony, a brzegi bagietek nie były spalone.

Danie polecam na weekendowe drugie śniadanie lub kolację.

Smacznego.

Wydruk przepisu
Zapiekanki z salami, mozzarellą, suszonymi pomidorami i oliwkami
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*