Przepisy.com

Warsztaty kulinarno-fotograficzne z Twój Kucharz i Jedzenie Jest Piękne

Jakiś czas temu dostałem maila, w którym były trzy zdania klucze: „Mam przyjemność zaprosić Cię na wyjątkową imprezę organizowaną przez organizację Twój Kucharz. Plan jest taki:  poświęcasz nam jedną sobotę, a my dzielimy się swoją wiedzą kulinarną i fotograficzną. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, wybraliśmy 20, naszym zdaniem najciekawszych, blogów kulinarnych”. Przyznacie, że to miło dostać takie zaproszenie i wyróżnienie. Przybyłem zatem ze swoim aparatem, magiczną deską i chęciami do nauki do zajebistego lokalu o nazwie „Konfederacka 4” i powiem Wam, że miejsce mnie oczarowało: niby takie domek mały schowany w zaroślach, a w środku klimat jaki lubię: otwarta kuchnia, duża przestrzeń, duże okna, leżące sobie niby niedbale kawałki drewna, stare piekarnicze piece. Po prostu bajka. Zachwycać się musiałem jednak dyskretnie bo ludzi sporo i każdy z aparatem 😉

konfederacka 4

Zaczęliśmy od krótkiego kursu foto prowadzonego przez Kamila i Anię z www.jedzeniejestpiekne.com: trochę teorii, wiele pytań i kilka testów ze światłem. Nie mogliśmy jednak zbyt długo usiedzieć na miejscach, bo szef Bartek już nam szykował składniki do pierwszych warsztatowych dań, ale na szczęście Kamil z Anią towarzyszyli nam później cały czas i fantastycznie wspierali w fotografowaniu tego, co udało nam się zmajstrować.

Szybki papieros, podział na grupy/pary i zabraliśmy się do przyrządzania zupy rybnej z krewetkami i ( jak się później okazało ) przepysznej przystawki z przegrzebków. Nie dość, że jadłem to i robiłem je pierwszy raz w życiu – ale coś czuję, że się z nimi zaprzyjaźnię na dłużej. Zupę i przegrzebki przygotowywałem razem z Anią z http://abitepl.blogspot.com i świetnie nam szło do momentu, kiedy to nie postanowiłem podpalić patelni i cały mój misterny plan pozostawania w cieniu spalił na panewce 😉

przegrzebki z chorizo

W ogóle ciężko było pracować, bo byłem jedynym blogerem w morzu dziewcząt i do tego każda z aparatem. Trudno jest gotować, fotografować z cały czas wciągniętym brzuchem, żeby dobrze wyglądać ;).

warsztaty kulinarne

Po krótkiej przerwie praca stała się bardziej zespołowa i kolejne dania wszyscy już przygotowywali wspólnie z dużą pomocą i pod czujnym okiem kucharzy z www.twojkucharz.pl: Bartek rządził całością i butelkami z winem ( niestety nie mogłem akurat za dużo potestować, ale to nadrobię zapewne, bo Konfederacka 4 została dopisana do listy moich ulubionych krakowskich lokali ), Fabrice nadzorował deser, a Miguel dokończył nasze rybne zupy. Przyjemnie było patrzeć na czarodziejskie deserowe sztuczki i samemu potem poznać magię zmrożonego kawałka marmuru, na którym pięknie zastygały płaty białej czekolady. Makaroniki z kremem cytrynowym ( ach ten krem ), truskawkami i białą czekoladą były „the best”. Zupa mistrzostwo świata. I tak mógłbym się zachwycać dalej i dalej, ale musicie sami się tam wybrać – czy to do restauracji czy na warsztaty. A właśnie: jak my się warsztatowaliśmny to lokal działał w pełni normalnie, kuchnia pracowała pełna parą a ludzi było sporo. Także respect po raz kolejny za wzorową organizację.

zupa rybna z krewetkami

Niestety co dobre szybko się kończy, a dla mnie skończyło się jeszcze szybciej bo musiałem uciekać oddawać sie mojej innej pasji: koszykówce. Mecz pomimo udanego początku 7-0 i 12-2 ostatecznie przegraliśmy blisko 20 punktami i prawdopodobnie czekają na baraże w walce o pozostanie w 2 lidze knba.pl. Porażka boli, ale jeszcze bardziej boli mnie to, że nie mogłem pogotować i popróbować jeszcze warsztatowej jagnięciny z kaszą oraz labraksa z pomidorowym risotto.

makaroniki z kremem cytrynowym

Na koniec zapamiętajcie nazwy: TwojKucharz, JedzenieJestPiekne, Konfederacka 4 !

ps. wszystkim FotoBlogoDziewczynom dziękuję za miło spędzony czas i polecam się na przyszłość 😉

 

krem cytrynowy

Wydruk przepisu
Warsztaty kulinarno-fotograficzne z Twój Kucharz i Jedzenie Jest Piękne
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*