Przepisy.com

Spóźniona relacja z NajedzeniFest

Prawie równo miesiąc temu – mam jeden dzień poślizgu, bo musiałem jechać oglądać live finał TopChef-a ( co za życie ) – po raz pierwszy wyszliśmy z naszymi daniami do obcych ludzi. Okazją była druga edycja krakowskiego festiwalu dla miłośników jedzenia: NajedzeniFest. Po kilku rodzinnych naradach odważyliśmy się poddać ocenie gości, którzy masakrycznie wielkim tłumem przybyli do Hotelu Forum. Przyznam szczerze, że takiej ilości ludzi się nie spodziewałem. Ale w sumie nie ma co się dziwić. Jedzenie i wino, które było motywem przewodnim drugiej edycji. Do tego wyśmienita pogoda, kultowe krakowskie miejsce i sukces murowany.

przepisy com

Tyle, że każdy wcześniej musiał na niego zapracować. My ( sam nie dałbym rady i raczej temat odpuścił, także chwała Iwonce za pomoc wielką ) pracowaliśmy w pocie czoła już kilka dni przed terminem. Ustalenie menu,tak aby było smacznie, finansowo do przodu i bez podgrzewania/gotowania już na festiwalu. Przygotowania,  tak aby sensownie to móc rozłożyć w czasie. Zakupy nie tylko jedzeniowe, ale wszystkie pierdółki, talerzyki, serwetki, stoły etc ( stoły na szczęście nam pożyczyli spece z www.event-factory.com.pl ). Wreszcie ostatnie dwa dni to gotowanie, żeby było z czym do ludzi 😉

przepisy na najedzenifest

A było z tym:

Na słodko:

tarta potrójnie czekoladowa

tartaletki z kremem patissiere i granatem

salceson z wafli

mazurek orzechowy

ciastka orzechowe z domowym dżemem truskawkowym

bezy dla dzieci

Na słono:

tartaletki z chorizo

makaron z cime di rape

tartaletki francuskie a oliwkami i anchovis

śledzie w oleju z domowymi bułkami i krokodylkami

O ile się nie mylę przepisy na wszystkie dania są na blogu

Niekwestionowaną gwiazdą była tarta potrójnie czekoladowa, która w liczbie 2 blach rozeszła się w mgnieniu oka. Następnym razem zrobimy więcej i podniesiemy cenę ;P. Tartaletki z chorizo także szybko sobie poradziły. Generalnie już godzinę przed końcem festiwalu mieliśmy pusto na stołach. Zatem sukces pełen. Towarzysko również bardzo udanie, nasi znajomi licznie przybyli i siedzieli do samego wieczora co chwilę przychodząc do stoiska naszego sąsiada ( Tomasz i jego sklep ‚Wino Kawa Oliwa’ ze Swoszowic https://www.facebook.com/Wineconceptpl ). Doszły nas też słuchy, że ciasta i słoności smakowały gościom. To – oprócz tego, ze finansowo udało się wyjść do przodu – równie ważne, jak nie ważniejsze.

Dziękujemy zatem i planujemy już menu na kolejną edycję.

babeczki na najedzeni fest

Wydruk przepisu
Spóźniona relacja z NajedzeniFest
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*