Przepisy.com

Rydze smażone na maśle

Późna jesień to czas, kiedy moje ulubione grzyby – rydze, są najlepsze. Pomijając smak, chłodniejsza aura powoduje, że rydze pozbawione są praktycznie w 100% wszelkiej maści robali. Dzięki temu grzyby wystarczy lekko opłukać i mamy mało odpadów z tego co uzbieramy lub kupimy.

rydze smażone na maśleSkładniki:

świeże rydze
masło klarowane
sól gruboziarnista
sól zwykła
natka pietruszki
oliwa

 

 

 

Przygotowanie:

Wybaczycie mi tym razem, że będę podawał składniki na oko. Rydzów ma być tyle, żeby zmieściły się jedną warstwą na patelni. Masła do takiej ilości rydzów ( duża patelnia ) dałem około 100g, z czego po sklarowaniu zostało może 2/3. Ale po kolei:

Rydze musimy oczyścić z igliwia i ziemi, odciąć ogonki, wypłukać i dobrze odsączyć na sitku ( możne też trochę osuszyć ręcznikami papierowymi ). Na patelni na mocnym ogniu rozgrzewamy masło z łyżką oliwy. Na gorący tłuszcz wrzucamy rydze blaszką do góry. Smażymy kilka minut (6-8) w połowie smażenia odwracając rydze na drugą stronę.

Pod koniec smażenia dorzucamy garść posiekanej natki pietruszki i solimy zwykłą solą. Mieszamy, zdejmujemy z ognia, posypujemy gruboziarnistą solą i podajemy.

Smacznego.

Wydruk przepisu
Rydze smażone na maśle
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*