Przepisy.com

Rabarbarowe crumble z lodami śmietankowymi i ananasem

Od kilku dni mamy w Polsce tropikalne upały:trzydzieści kilka stopni C, sporą wilgotność, burze etc. W taką pogodę czasem ciężko znaleźć danie, które z przyjemnością je w się w największy skwar. Nam się udało: rabarbar pod kruszonką, lody śmietankowe i ananas. można jeść i jeść i jeść.

rabarbar pod kruszonką z lodami i ananasem

Składniki na 10 porcji:

1kg rabarbaru
200g maki
400g płatków owsianych górskich
300g cukru
200g masła

1l lodów śmietankowych
1 świeży ananas

Przygotowanie:

Zdziwiła Was może ilość porcji, bo zazwyczaj robię 2,3 góra 4, ale tutaj 10 porcji to akurat spora blacha kruszonki ( crumble ) wychodzi. Można to oczywiście podzielić na 5 i 20 osób, ale 10 idealnie się zgrywa. Bierzemy dużą standardową blachę do pieczenia ciasta, smarujemy lekko masłem, układamy obrany i pokrojony w kostkę rabarbar.

crumble rabarbarowe z ananasem i lodami śmietankowymi

Na to kruszonka: Mąkę, płatki i cukier mieszamy w misce i dorzucamy pokrojone masło; ręcznie ucieramy, mieszamy, ugniatamy, lepimy aż będziemy mieli wszystko dokładnie wymieszane i polepione. Posypujemy taką kruszonką rabarbar i wstawiamy do piekarnika ( 190 st) na 40-45 minut aż kruszonka będzie złota.

Wyjmujemy i na talerze układamy dużą porcje lodów, plaster obranego ananasa ( pokrojony w mniejsze części ) i sporo naszego rabarbarowego crumble.

Zajadamy z wielką przyjemnością w dobrym towarzystwie.

crumble z rabarbarem

smacznego

Wydruk przepisu
Rabarbarowe crumble z lodami śmietankowymi i ananasem
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*