Przepisy.com

Przepis na ziemniaczki bajaderki

Święta, Święta i po Świętach. A po świętach resztek dużo i okruchów. Jak już nie możecie patrzeć na ciasta to możecie z nich przygotować ziemniaczki vel bajaderki. Możecie to zrobić już teraz lub jeżeli macie dość słodyczy: wszystkie suche ( bez kremów, galaretek etc ) ciasta pokruszyć i pomrozić. Zrobicie sobie bajaderki za kilka tygodni. Btw dopiero robiąc samemu doszedłem do wniosku, że skoro to ciastka z resztek to nie polecam kupować ich w cukierniach. Bóg raczy wiedzieć co tam dają 😉

bajaderki

Składniki:

ok 600g drobno pokruszonych ciast, ciastek etc
2 łyżki nutelli albo coś podobnego
150g dżemu ( u nas truskawkowy )
50 orzechów dowolnych
łyżka dobrego alkoholu ( może być bez )
100ml mleka
100g masła
75g cukru
łyżka kakao jeżeli nie bacie dużo ciemnych ciast )
wiórki kokosowe do obtoczenia

Przepis na bajaderki:

Roboty przy bajaderkach wiele nie ma, a korzyści sporo bo nie wyrzucamy resztek ciast i mamy naprawdę smaczne poświąteczne smakołyki. A robi się to tak: Wszystkie ciasta, kawałki, okruchy drobno kruszymy. Siekamy też orzechy. Dodajemy dżem, nutellę oraz alko i w razie konieczności kakao i dokładnie mieszamy.

ziemniaczki

W garnku podgrzewamy mleko z masłem i cukrem. Jak się zagotuje to dolewamy do naszej masy o dokładnie wyrabiamy. Otaczamy równe kulki wielkości piłeczki do golfa, obtaczamy w wiórkach kokosowych i odkładamy aż trochę stężeją.

W razie jakby masa była za gęsta lub wręcz przeciwnie dodajemy pokruszonych herbatników lub dżemu/nutelli

Smacznego

Wydruk przepisu
Przepis na ziemniaczki bajaderki
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*