Przepisy.com

Przepis na tradycyjny rosół

Rosół każdy zjeść lubi, szczególnie smakuje i pomaga w walce z trudami poprzedniej nocy. Niestety w dzisiejszych czas hiper/supermarketów procedura gotowania rosołu można powiedzieć zdziczała. Gotuje się go na jednym udku kurczaka, jednej marchewce albo i tylko na samej kostce rosołowej. Drodzy moi: nie idźcie tą drogą ;). Rosół musi być z kury, musi być tłusty, oka muszą pływać i żółty być musi z naturalnych składników, a nie od proszków jakiś.@@WIECEJ@@

rosółSkładniki:

pół kury rosołowej
kawał ( do 0,5 kg ) pręgi wołowej
warzywa na rosół:
3 marchwie
1 pietruszka
1/4 selera
mały por
cebula
kawałek kapusty włoskiej
przyprawy: sól, pieprz, curry,
ziele angielskie, liść laurowy

 

 

Przygotowanie:

Do dużego garnka włożyć wołowinę i kurę, zalać zimną wodą, dodać 2-3 liście laurowe, kilka ziaren ziela angielskiego. Wstawić na wolny ogień, lekko posolić. W trakcie gotowania zbierać szumy z wierzchu.

Marchew, pietruszkę, selera oczyścić i podzielić na drobniejsze części. Cebulę podpiec na ogniu.

Po około godzinie dodać oczyszczone i pokrojone warzywa. Dalej gotować na wolnym ogniu, zbierając ( o ile dalej są ) szumy. Gotować rosół pod przykryciem z lekko tylko odsuniętą pokrywką.

Po około 2-3 godzinach rosół doprawić solą, pieprzem, curry. Mięso w rosole powinno już być miękkie i odchodzić od kości.

Gotowy rosół przecedzić do drugiego garnka ( wazy do podania ). Podawać z makaronem. Niewykorzystaną część rosołu można wykorzystać jako bulion/podstawę dla innych zup ( ogórkowej, pomidorowej, etc )

Smacznego

Wydruk przepisu
Przepis na tradycyjny rosół
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*