Przepisy.com

Papryka marynowana w occie winnym z dodatkiem oliwy

Może i styczeń to nie najlepszy miesiąc na wrzucanie przepisów na przetwory, ale primo właśnie otworzyłem słoik poniższej papryki i się rozsmakowałem. Secundo: styczeń, luty to dobry okres na szukanie ciekawych nasion i planowanie uprawy. Ostatni argument to fakt, że można też zrobić taką paprykę teraz kupując jakieś średnio ostre i ostre odmiany w sklepach. Ale ja polecam: zapisać przepis, poszukać i zamówić nasiona papryki „hungarian hot yellow wax” i zabawić się w sezonie w ogrodnika a na jesieni przygotować papryki marynowane w occie winnym i oliwie wg przepisu:

papryka marynowana w occie winnym

Składniki: 4-5 słoików dżemowych

500g papryki średnio ostrej ( w moim przypadku „hungarian hot yellow wax” )
500ml białego octu winnego,
250ml szklanka wody,
75ml oliwy
2 duże łyżki soli

Przepis na paprykę marynowaną w occie winnym z dodatkiem oliwy:

Zalewa jest bardzo prosta i szybka w wykonaniu. Wystarczy do garnka wlać ocet, wodę i oliwę; dosypać sól i zagotować. Po zagotowaniu zmniejszamy na mały ogień i gotujemy jeszcze kilka chwil.

Papryki myjemy, osuszamy i kroimy w cienkie pierścienie lub półpierścienie. W zależności jak ostro lubimy i jak ostrą paprykę posiadamy wywalamy nasiona, zostawiamy wszystkie lub połowę. Ja dla bezpieczeństwa zostawiłem tylko połowę nasion i to była bardzo dobra decyzja. Jest ostro w sam raz 😉

papryka z oliwą

Papryki przerzucamy do czystych słoików i zalewamy gorącą zalewą. Zakręcamy porządnie i pasteryzujemy w garnku z wrzątkiem 10-15 minut. Bezpiecznie jest garnek wyłożyć ścierką, wstawić słoiki i powoli wlewać gorącą wodę, a następnie zagotować na średnim ogniu.

Słoiki po odstawieniu i wystygnięciu chowamy do chłodnego pomieszczenia i czekamy 2 miesiące.

Taka papryczka jest świetnym dodatkiem do kanapek czy na pizzę.

Wydruk przepisu
Papryka marynowana w occie winnym z dodatkiem oliwy
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*