Przepisy.com

Owoce sezonowe z kremem waniliowym

Nie wiem czy już pisałem, ale my tutaj na wsi rodzinnie uwielbiamy wszelkie bezy: czy to małe beziki, eton messa, czy po prostu Pavlovą. Robienie bez wszelakich ma też jeden dodatkowy pozytywny aspekt: zostają żółtka, z których dość szybko można przygotować krem do kolejnych deserów. Wczoraj padło na szybka mieszankę kremu waniliowego z sezonowymi owocami: czerwoną porzeczką, kilkoma wiśniami z pierwszego naszego drzewka oraz resztką truskawek.

owoce sezonowe z kremem waniliowym

Składniki na 4 porcje:

6 żółtek
500ml mleka
90g cukru pudru
5 łyżek mąki
laska wanilii
4 garście czerwonych owoców: porzeczki, wiśnie, truskawki, poziomki

Przygotowanie:

W sumie na taki krem waniliowy już pisałem przepis, ale nie zaszkodzi przypomnieć – tym bardziej, że lekko zmodyfikowałem proporcję aby był bardziej gęsty. Mleko gotujemy z laską wanilii. Po zagotowaniu zdejmujemy z ognia, a z laski wycinamy nasiona i przerzucamy je do mleka.

W misce ucieramy żółtka z cukrem na białą gładką masę; dodajemy mąkę i dalej ucieramy. Następnie zalewamy to mlekiem i miksujemy. przelewamy do czystego garnka i na wolnym ogniu podgrzewamy do zgęstnienia cały czas mieszając. Jak już będzie pyszne i gęste – zestawiamy z ognia, studzimy, przykrywamy folią spożywczą i wstawiamy do lodówki. ( chowamy przed domownikami, bo wyżrą jeszcze ciepły )

Owoce płuczemy, szypułkujemy i żeby być dokładnym dzielimy na 12 równych części. Do dużych kieliszków ( mogą być do wina ) lub salaterek wrzucamy po 1 części owoców, na to wyciskamy rękawem cukierniczym 1/8 część kremu. na to znowu porcja owoców, krem i na górę owoce. Siadamy sobie na tarasie, trawie, koło basenu – co kto ma i zajadamy po ciężkim dniu pracy jako smaczny deser.

Wydruk przepisu
Owoce sezonowe z kremem waniliowym
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*