Przepisy.com

Orzechy laskowe w czekoladzie

Jak zima ( prawie ) za oknem i już mniej pracy w ogrodzie to człowiek się nudzi i wymyśla. Z tych nudów i przepisu na plastyczną masę miodowo-czekoladową zrodził się pomysł. Pomysł ze wszech miar trafiony, bo czy coś w smaku pomiędzy milka lila stars a toffifee może nie być dobre ??

orzechy laskowo w czekoladzie

Składniki: ( 30 sztuk )

150g białej czekolady
50g płynnego miodu ( lipowy albo wielokwiatowy )
30 wyłuskanych orzechów laskowych
100g ciemnej czekolady ( może być sama gorzka, może być tylko mleczna a można tak jak lubię najbardziej pół na pół )

Przepis na orzechy laskowe w czekoladzie a’la domowe toffifee

Żeby zrobić takie małe pyszne cholerstwa musimy najpierw przygotować masę z białej czekolady i miodu. Od niej wszystko się zaczęło, bo przeczytałem gdzieś, że taka mieszanka może być świetną, plastyczną masą do obkładania ciast. Białą czekoladę rozpuszczamy ( w kąpieli wodnej, na parze czy tak jak ja pokruszoną w misce w mikrofali ). Stopniowo dolewamy płynny miód i mieszamy energicznie. Masa się zagęści i zacznie wytrącać tłuszcz. Dlatego musimy na papierze śniadaniowym nasza masę rozsmarować na cienko żeby tłuszcz wsiąknął, a masa lekko zastygła. Ja dałem pod spód 2 arkusze papieru i na wierzch też. Po 1h wymieniłem papiery i powycierałem resztę tłuszczu. Po kolejnej godzinie masa powinna być mniej tłusta i sucha i można z niej lepić co się chce.

W celu zrobienia cukierasów podzieliłem ją na 30 kulek, w każda wcisnąłem orzeszka; zalepiłem i utoczyłem kształtne kulki. Do miski wkruszyłem ciemne czekolady i roztopiłem ( ponownie w mikro – najszybciej i najłatwiej ! ). Przygotowałem sobie stanowisko pracy: Od lewej: białe kulki z orzechami -> miska z rozpuszczoną czekoladą -> widelec -> arkusza papieru do pieczenia.

toffifee lilla stars

Każdą kulkę delikatnie kładłem na widelec, zanurzałem w roztopionej czekoladzie, strzepywałem nadmiar polewy i odkładałem na papier. I tak 30 razy  ( dobra 28, bo po jednej kulce bez polewy zjedliśmy z żoną ). Kulki sobie obsychają i po godzince mamy pyszne orzechy w czekoladzie. resztę czekolady możecie dać dziecku do zjedzenia albo rozsmarować na kolejnym arkuszu papieru do pieczenia i po zastygnięciu pokruszyć do lodów czy innego deseru.

Wydruk przepisu
Orzechy laskowe w czekoladzie
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*