Przepisy.com

Ogórki krokodylki z chilli i czosnkiem

Jeżeli lubicie pomieszanie ostrych i słodkich smaków; tradycyjne kiszone ogórki już wam się znudziły to polecam przygotowanie ogórków na ostro z chilli i czosnkiem. Są to tak zwane krokodylki.  Gdy ogórki już będą gotowe – nadają się do kanapek, mięs z grilla etc. Początkowy słodki smak, po kilku sekundach przechodzi w intensywną ostrość. Przepis jest prosty, ale czasochłonny. Najlepiej zaplanować rozpoczęcie robienia na południe, aby wieczorem rozpocząć kolejny etap, a z samego rana przekładać ogórki do słoików.

Ogórki z chilli i czosnkiemSkładniki:

2,5 kg małych ogórków
4 łyżki soli
2 główki czosnku
2 łyżeczki chilli
1 papryczka ostra

8 łyżek oliwy
1,5 szklanki octu
0,7 szklanki wody
0,5 kg cukru

Przygotowanie:

Ogórki myjemy i kroimy wzdłuż na ósemki przekładamy do bardzo dużego garnka. Zasypujemy solą, potrząsamy energicznie garnkiem i ostawiamy na 6 godzin. Odcedzamy wodę a do ogórków dodajemy posiekany czosnek, posiekaną papryczkę oraz 2 łyżeczki sproszkowanego chilli.

W osobnym garnku przygotowujemy zalewę z oliwy, octu, wody i cukru. Zagotowujemy i gotujemy około 5 minut. Gorącą zalewą zalewamy ogórki i odstawiamy na 12 godzin w garnku.

Po tym czasie przekładamy do małych słoików, pasteryzujemy około 15 minut i odstawiamy na ścierkę do góry dnem. Jak ostygną możemy nasze krokodylki przenosić do spiżarki.

Smacznego.

Wydruk przepisu
Ogórki krokodylki z chilli i czosnkiem
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*