Przepisy.com

Konfitura z płatków róż ucierana na zimno

Jedną z pierwszych roślin posadzonych w naszym ogrodzie była sadzonka róży pomarszczonej wykopana z ogródka rodziców. Z niej od kilku lat robiliśmy konfiturę do pączków. Problem róży pomarszczonej jest taki, że zbieranie płatków idzie bardzo opornie. Teraz mamy oprócz róży pomarszczonej kilka krzaków róży stulistnej. Jak sama nazwa może wskazywać pąk takie róży ma bardzo dużo płatków. Dzięki temu zbieranie idzie nieporównywalnie szybciej. Aromat jej jest także sporo mocniejszy przez co nasza konfitura jest jeszcze lepsza. Szukajcie takich krzaków w ogrodach, daleko od dróg i zrywajcie. W lutym w tłusty czwartek będzie jak znalazł.

zbieranie płatków róży

Składniki na 1 słoiczek konfitury z płatków róży

100g płatków róż
200g cukru
sok z 1 cytryny

Przepis na konfiturę z płatków róż

Przepis jest banalnie prosty a jego najtrudniejszym fragmentem jest samo znalezienie czystych krzaków i zebranie płatków. Płatki róż zbieramy odrywając lub odcinając białe końcówki płatków. Po przyniesieniu do domu wysypujemy na ręcznik i dajemy uciec wszystkim robaczkom. Po tym czasie zasypujemy je cukrem i sokiem z cytryny i delikatnie ucieramy palcami. Odstawiamy na 2 godziny.

ucieranie płatków róż

Następnie ucieramy w blenderze lub makutrze aż cały cukier dokładnie wymiesza się i wymieli z płatkami. tak naprawdę im dłużej to trwa tym lepiej.

konfitura z płatków-róż

Gotową konfiturę różaną przekładamy do wyparzonego słoiczka i wstawiamy do lodówki, gdzie może stać i stać i czekać na pieczenie rogalików lub pączków z różą a może i mazurka z konfiturą z płatków róż 😉

smacznego

Wydruk przepisu
Konfitura z płatków róż ucierana na zimno
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*