Przepisy.com

Koktajl ananasowy

Ja już mam dość tej zimy. Nigdy za nią nie przepadałem, bo co to za przyjemność dla kogoś kto na nartach nie jeździ; mieszka na wsi i ma kawałek pod górkę do odśnieżania ? Tylko dodatkowe obowiązki a na sanki czy śnieżki z synem to mi kilka dni zimy wystarczy. Nie wiem też, jak to będzie z ogródkiem i warzywami krótkiego dnia ( rzodkiewka, sałata etc ) czy w ogóle jeszcze w tym roku będzie sens je siać ?

W związku z tą zimą kilka dni temu chcieliśmy ją odczarować pysznym słonecznym koktajlem. Koktajl wyszedł rewelacyjny, ale zimy nie odgonił. Może jak Wy też zrobicie sobie to coś pomoże.

koktajl ananasowySkładniki:
(3 porcje)

1 świeży ananas
sok z 1 pomarańczy
łyżka miodu
1/2 szklanki wody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowanie:

Koktajl jest bardzo, bardzo prosty i tak samo pyszny. Najpierw trzeba dojrzałego ananasa obrać ze skóry, pozbawić „oczek” i głąba. Hm, czy w ananasie ten środek to też głąb, jak w kapuście ?.

Obranego ananasa kroimy w dużą kostkę i wrzucamy do blendera; miksujemy porządnie, dodajemy sok wyciśnięty z jednej pomarańczy i łyżkę płynnego miodu. Mieszamy, dolewamy trochę wody i rozlewamy do szklanek. W lecie możemy jeszcze dodać pokruszony lód, ale dzisiaj to nie ma sensu 😉

ps. dla dorosłych, wieczorem kropla jakiegoś alko też będzie pasować 😉

Wydruk przepisu
Koktajl ananasowy
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*