Przepisy.com

IV półfinał BlogerChef – Białka Tatrzańska

Ja to sie chyba jednak nie nadaje do pisania. Jakoś tak ciężko się czasem zebrać. Jak jest wiosna to już wyjątkowo trudno siada się przed komputerem. Nie mam serca siedzieć w domu jak tam na zewnątrz pomidory proszą się o posadzenie, rzodkiewka o pielenie, truskawki o zerwanie a trawa o skoszenie. Jeszcze wypadałoby podosadzać kilka drzew, uformować krzewy i zrobić tysiąc innych spraw.

truskawki

Z tego wszystkiego wynikają opóźnienia w pisaniu i coraz dłuższa lista przepisów do uzupełnienia. Dzisiaj jednak nie przepis a już bardzo, bardzo zaległą relacja z 4 półfinału konkursu dla blogerów: BlogerChef. W zasadzie to mi nawet trochę wstyd, że wcześniej nie napisałem, bo pobyt na tym półfinale, który odbywał się w Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej był bardzo udany i rodzinny i smaczny i zabawny i nowych rzeczy się nauczyłem i …. znowu nie wygrałem 😉

z jurorami

Byli lepsi nie tylko w oczach jury, ale też chyba w zgodnej ocenie uczestników. Nie mam żadnych uwag co do werdyktu; tym bardziej, że Paweł ( 1 miejsce ) był też pomocnikiem w trakcie mojego gotowania i pokazał się z jak najlepszej strony. To między innymi dzięki niemu ( ale też dzięki: Magdzie oraz Izie ) Mirek Drewniak i pozostali jurorzy dość pozytywnie ocenili moje dania: chorizo duszone w czerwonym winie oraz polędwiczki wieprzowe z grillowanymi warzywami i camembertem.

moja druzyna

Nie samym konkursem jednak BlogerChef żyje. Wieczór poprzedzający to fantastyczne warsztaty, na których po raz pierwszy miałem okazję porcjować całe jagnię. Niesamowita lekcja i wielka frajda. Do tego kilka pokazów i szkoleń z modnych ostatnio „syfonów”.

piwo pocieszenia

Mimo, że na półfinał zabrałem żonę i syna to zdjęcia, które oglądacie są zdjęciami oficjalnymi; niestety moje wsparcie wolało pluskać się w termach zamiast dokumentować nasze zmagania. Pomocni byli tylko do dźwigania siatek od sponsorów i patronów konkursu oraz smakowania dań:

smak

Wydruk przepisu
IV półfinał BlogerChef - Białka Tatrzańska
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*