Przepisy.com

Cronuty

Sprytnie to sobie pewnie obywatel USA wymyślił i opatentował – połączył formę amerykańskiego donuta z ciastem francuskim i wyszedł mu Cronut. Cronut ma raptem kilka miesięcy i od samego początku zapanował na niego szał za wielką wodą. Media i serwisy kulinarne donosiły o olbrzymich kolejkach i limitowanej sprzedaży; to pokazuje, że o ile pomysłodawca to mądry chłop o tyle już jego klienci nie za bardzo. Zamiast stać kilka godzin, płacić krocie wystarczyło w zaciszu domowym odtworzyć cronuta. Nie jest to trudne ani specjalnie drogie.

przepis na cronuty

Składniki:

2 arkusze ciasta francuskiego
cukier puder
creme patissiere ( przepis )
1l oleju

Przygotowanie:

Ciasto kładziemy na posypanym mąką blacie i wycinamy kółka o średnicy 8 cm. W środku wycinamy mniejsze kółka np kieliszkiem i mamy kółka z dziurką. Ścinki składamy do kupy i rozwałkowujemy na cienki płat ciasta i znowu wycinamy kółka z dziurką i tak składamy i wycinamy aż nam się ciasto skończy. Ważne jest aby ciasto składać i wałkować a nie zlepiać i formować kulkę do wałkowania.

Zostawiamy w ten sposób i poprawiamy strukturę ciasta francuskiego. Gotowe kółka przykrywamy ścierką i zostawiamy do odpoczęcia na 30-40 minut.

W głębokim szerokim rondlu rozgrzewamy 0,8 litra oleju. Jak już będzie gorący ( kawałek surowego ziemniaka od razu po wrzuceniu zacznie mocno „bąbelkować” ) wkładamy nasze surowe cronuty po 6-8 sztuk tak aby miały swobodnie miejsca do rośnięcia. Smażmy 2 minuty z jednej i potem 1-2 z drugiej strony na złoty kolor. Wyjmujemy i osuszamy z nadmiaru tłuszczu na ręcznikach papierowych. Przed każdą nową porcję dolewamy odrobinę zimnego oleju do lekkiego zmniejszenia temperatury oleju.

cronat

Po usmażeniu wszystkie ciastka posypujemy cukrem pudrem. Na połowę wyciskamy creme patissiere i przykładamy drugimi połówkami. Posypujemy cukrem pudrem i mamy gotowe pyszne cronuty idealne na karnawał

ps. możemy próbować tez je nadziewać kremem przy użyciu szprycy i lub też polewać z wierzchu lukrem czy rozpuszczoną czekoladą

Wydruk przepisu
Cronuty
Porcje
Porcje
Dodaj komentarz
*
*
*